Hakkımda

Fotoğrafım
"when I was a young girl, I used to seek pleasure"

6 Nisan 2011 Çarşamba

yeni mezunlar için alternatif kariyer önerileri :) evet benden!
Şimdi zaman zaman bu blogdan olsun, twitter’ımdan facebuk’umdan olsun direk agzımdan olsun türlüü türlü hayatta yapmak istediim şeyleri anlatır dururum
Sonra dedim ki ben bunları bir toplayayım, adına da alterno kariyer listesi koyayım, hayatımın türlü dönemlerinde yapabilir miyim bir bakayım:) alternatif kariyer peşindeki insanlara da bir yardımımız olsun:)mezuniyet dönemi de geliyor şimdi gençler ne yapacağını bilmez haldelerdir onlara da bir ışık olsun:P

Evet başlıyoruz:

İlk sırada düğün fotoğrafçısı var: uslanmaz romantik gibi gerzek tamlamalar var ya hayır o ben değilim, ya da olayım düğünler ne tatlı aktiviteler ben de bunları objektifimle unutulmaz hale getirmeyi amaçlıyorum değil. Ama bir estetik var ortada, herkes bi mutlu felan, güzel kareler oluyor güzel çekilir  güzel düzenlenirse herşey.. güzel len işte yaparım ben bu işi çok da güzel yaparım:) olayım mı? Bence olayım.

El yapımı defter yapıcısı: el yapımı olan her şeye bir sarkarım, yapamam ama hemen onu da öyle yaparsın bunu da buraya kondurursun diye çok güzel akıl veririm:) bu defter yapımıyla ilgili de neler okundu, neler izlendi, ne malzeme araştırmaları yapıldı ama benim gazımla masaya oturan sevdicekle geçirdiğimiz bir Pazar günü sonunda benim elimde eciş bücüş sayfaları birbirine eş bile olmayan bir defter varken, sevdiceğin elinde dünyanın en tatlı el yapımı defteri dururken anladım ki bu işi de başaramadım:) ama tasarım aşamasında iyiyim şimdi orda da kendimi aşşağılamıyım:P

Çocuk kitabı çizeri-Çocuk kitabı yazarı: evet biraz hollywood filmleri özentisi bir insanım. tatlı tatlı kitaplar çizeyim böyle orjinal şeyler ama küçük butik kitapçılarda satılsın şanslı çocuklar görsün bir... he ama çizemem yani bir yandan da çubuk adamdan başka bişi e ozaman yazıyım:)

Yemek fotoğrafçısı: okadar yiyoruz ediyoruz, bir yemeğin peşine düşüp ne yollar gidiyoruz işte ben onları da fotoğraflıyım, foodporn sitelerine meze olayım:)

Stand-up’çı: yani bildiğin kelime olarak ne yazmam gerektiğini bilemedim stand-up yapan kişi oluyım işte, komik olıyım böyle baya gülün siz de karnınızı falan tutun sonrasi iyilik sağlık:)

İlişki danışmanı: çok pis yardım ederim, yapma kızım etme kızım derim, oolum sen de naptın yea azcık alttan alsana derim, hakketten iyiyim.

Hediye danışmanı: bak bunda tecrübem bile var hem de yılların tecrübesi, bilen parmak kaldırsın:)

Kokteyl yapıcısı-içicisi: sevdiceğe geçen doğumgününde bir de kokteyl seti alındı ama şu an düşünüyorum da onu kendim için mi aldım len ben işbu alternatif kariyerimizin ikinci ve önemli bölümü olan içici sıfatını daha da layığıyla yerine getirmek için:) Ama sevdiceğin bu takımı ilk kullanışında yaptığı fıstık yeşili renkli kokteylden sonra yapıcı kısmına da adayım. Hayal gücüm geniş: mor’unu bile yaparım:)

Çöpçatan sitesi kurucusu: tabi artık acaip siteler var farkındayım:) ama arkadaşım zamanı olmayan modern zaman insanlarının her önüne gelenin üye olamayacağı bir takım komünitelere ihtiyacı yok mu? Var.. biz düşündük insanlar yaptı:)

Shot bar sahibesi: arkadaşım bu konsepti de istanbula biz getirecektik onu da yaptılar, üzülüyorum.

Sapa bir yerde bulunan kedili cafe sahibesi: hadi bunu da yaptılar diye hayıflanmayacağım:) bildiğimiz sevdiğimiz bir konsept. Arkadaşım o ne güzel rahat bir hayat: otur, gelenle gidenle muhabbet et, kendi kendine spesyeller yarat, menüyle oyna, kedini sev-ki aslında ben bunu yapamam ama konsept için şart!.. güzel yani:)

"Aaa onunla ilgili şöyle bir site vardı" bulucusu:  off bunu da çok güzel yaparım, tabi ben poposunu kaldıramayan bir insan olarak internet sitelerinde, bloglarda ordan oraya atlar durururum üzerinize afiyet, ve bir şey anlatıyorsanız onu olmasa bile benzer bir şeyi görmüşlüğüm olur çoğu zaman.. bak oyüzden ihtiyaç varsa beni alın:)

pastacı :   ki çağın revaçta mesleklerinden
blog yazarı-ama para kazanından:) :   tabi benim gibi 3 ayda bir yazınca olmaz o
hediye paketi tasarlayıcı :   görüyoruz örneklerini severek izliyoruz:)
mektup yazarı :   ahh ahh nerde o eski mektuplar
pasta süsü-cake topper- imalatçısı:   bunun da hastasıyım ama yine bir el becerisi gerektiğinden üzülüyorum
çikolata kursu hocası:   çok net yaparım, temiz iş:)
öğrenci:   yorum yapmıyorum
şehirde nerde ne yapılır, ne yenilir derleyicisi ve anlatıcısı:   kitap çıkarıcam, net
sosyal sorumluluk projesi gönüllüsü:   seviyoruz
köşe yazarı:   olayım dediğimde olabilsen keşke
kartpostal tasarımcısı-hadi e-kart da olur :   evet biraz 500 days of summer'dan aşırdım:)
şehirde nerde ne var derleyicisi:   bilenler bilir çok pis listeler yaparım o listelerden çoğu şeyleri yapamasam da:)


Arkadaşım daha iş çok bana:) ama yazmak zor.. bir de yatmak lazım yarın asıl "the" iş bekler:)


kaynakça: resimler için tebi ki:)
http://ichigopaul23.deviantart.com/art/my-corpse-bride-tribute-184671783?q=boost%3Apopular%20corpse%20bride&qo=95
http://skizy.deviantart.com/art/Pretty-present-162512624?q=boost%3Apopular%20present&qo=13
http://tooshtoosh.deviantart.com/art/Book-nosing-88533738?q=boost%3Apopular%20child%20book&qo=0
http://spudart.deviantart.com/art/Glowing-bar-49438789?q=boost%3Apopular%20shot%20bar&qo=7
http://dafiiland.deviantart.com/art/Green-Coktail-98225185?q=boost%3Apopular%20green%20coktail&qo=0


2 yorum:

gizem dedi ki...

parmak kaldırıyorum! bana da çok fikir vermiştir canım arkadaşım, "yapamam" dediğine bakmayın hepsini de yapar o :) hiç değilse zamanla yapar :)

Gönüllü:) dedi ki...

http://fotogaleri.ntvmsnbc.com/dunyanin-en-iyi-10-isi.html?position=0

lüks yatak test edicisi:D